Chystá se pohárový dvojboj...

13. 11. 2015

Hned dva závody TOI TOI CUPU 2015/2016 jsou naplánovány v rozmezí čtyř dní. Zítra, v sobotu 14. 11 se pojede na Holých Vrších a sváteční den 17. 11 bude patřit závodu v Uničově. Kolínský REMERX-MERIDA TEAM bude mít na startu lídry ve dvou kategoriích. V průběžném pořadí vévodí letos kadetům suverénní Jakub Schierl a elitní kategorii mužů Tomáš Paprstka. Na čele celkové klasifikace jsou kolínští také v čele týmové soutěže obou kategorií. "Jsou to pro nás velmi důležité závody. Kuba i Tomáš by rádi o svém triumfu v letošním TOI TOI CUPU rozhodli už v listopadu. Po závodech na Holých Vrších a v Uničově je delší pauza a tak mohou kluci do svých startů dát všechny síly. Věřím, že se jim oběma podaří své postavení na čele žebříčku upevnit. To samé platí i v soutěži týmů." Řekl k blížícím se pohárovým závodům trenér Jan Slavíček.

Na Holé Vrchy a do Uničova se chystají i ostatní závodníci, které v lednu uvítáme v Kolíně na MČR. Více o jejich přípravě a o tom na co se mohou fanoušci v obou destinacích těšit můžete číst v dalších řádcích...

Obrázek: Minulý rok panovalo v Uničově velmi teplé počasí a rozhodčí povolili i jindy zakázané občerstvání během závodu. To se letos asi konat nebude... (zdroj: cyklokros.cz, autor: Martin Bali-Jenčík)

Další díly Toi Toi Cup pokračují - českým Koppenbergem a procházkou růžovou zahradou v Uničově
(zdroj: cyklokros.cz)

12. 11. 2015

Během čtyř dnů čekají na cyklokrosaře v Čechách dva závody Toi Toi Cupu. V sobotu se pojedou obávané Holé Vrchy a v úterý závod kategorie C1 v Uničově.

„Zrovna se chystáme na schody. Musíme je pořádně ohraničit, aby si to ještě na poslední chvíli někdo nerozmyslel a radši nezdrhnul. Pak ještě musíme prořezat stromky, aby se někdo náhodou nezranil,“ hlásil velitel trati v Holých Vrších Radek Beneš. Už ve středu vyzkoušela místní trať asi dvacítka netrpělivých cyklistů z okolí Mladé Boleslavi. „Letošní trať je maličko jednodušší a víc do rychla. Bude sice víc rovinek, ale převýšení zůstává stejné. Vypustili jsme prudké stoupání a ke schodům se už nepojede kolmo, ale traversem. Tudíž to nebude už tak hektické,“ směje se Beneš. I když sám ví, že Holé Vrchy patří v Čechách jednoznačně k nejobávanějším a nejtěžším. Proto jeho pracovní název pro zdejší trať zní – český Koppenberg.

Oproti tomu následující závod v Uničově bude pro mnohé „už jen“ procházkou růžovou zahradou.  „Trať doznala jen minimální změny. Pojede se přes celou bikrosovou dráhu a závod bude možné sledovat na dvou velkoplošných obrazovkách. Což bude atraktivní hlavně pro diváky. A nebudou chybět ani vyhlášené loštické tvarůžky a slivovička,“ zve ředitel závodu Richard Dostál nejen cyklokrosové příznivce, ale i pravé gurmány jídla i pití.

Další změnou je posunutí časového programu o hodinu. Závod zařazený do kategorie C1 bude totiž vysílán Českou televizí přímým přenosem. „Česká televize nás proto požádala, jestli bychom mohli pustit veřejné osvětlení. Jinak by v případě nepříznivého počasí nebylo toho moc vidět,“ vysvětlil Dostál.

A koho fanoušci uvidí na startu v Uničově a přímo v akci? „Přihlášený je Šimůnek, Boroš, možná i Ťoupalík. Tradičně by měli startovat Slováci, Rakušané, ale i jeden Ukrajinec. A účast přislíbila i Tereza Huříková, nyní Němcová,“ odtajnila Markéta Poslušná z pořadatelské Agentury Cyklistika některá zajímavá jména.

Získá Nipl zlatý hattrick?

Loňské prvenství v Holých Vrších obhajuje Vojta Nipl. Vlastně vyhrál poslední dva ročníky. Většina jezdců zdejší trať vyloženě proklíná, jemu se zde naopak vyloženě daří. „Vždycky jsem tu zajel nejlepší závod sezony. Vyhovuje mi změna tempa. Když můžu jet polovinu na doraz a pak zbytek relativně odpočívat. Pokaždé když sem přijedu, mám hned lepší náladu. Proto je důležitá i psychika,“ přiznává Nipl oblíbenou destinaci i místní profil. Dokáže zde v sobotu získat zlatý hattrick? „Budu nesmírně rád, když se to zase povede! Určitě se o to pokusím a budu se o výhru rvát. Ale vím, že to nebudu mít vůbec zadarmo. Jsme momentálně dost vyrovnaní, budou rozhodovat maličkosti,“ uvědomuje si Nipl sílu soupeřů. A kdo bude patřit k jeho největším konkurentům? „Nikoho nepodceňuji. Vím, že bude nesmírně těžké setřást Tomáše (Paprstka) nebo Kubu (Skála),“ nastínil své nejobávanější soupeře. O taktice ale nepřemýšlel. „Je to zbytečné. Každou chvíli se situace během závodu nečekaně změní. Proto je nutné být stále ve střehu a okamžitě zareagovat,“ upřesnil Nipl.
 
Program dne: Holé Vrchy
10:00 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)
10:45 hodin Kadeti 
11:35 hodin Junioři
12:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)
14:00 hodin Muži Elite (Elite + U23)
 
Program dne: Uničov
11:00 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)
11:45 hodin Kadeti 
12:35 hodin Junioři
13:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)
15:00 hodin Muži Elite (Elite + U23)
Text –peh-,

Zpět