Kolínským cyklokrosařům se v nové sezoně daří!

16. 10. 2019

Není lepší pozvánky k divácké účasti na kolínském závodě cyklokrosového TOI TOI CUPU 2019, který se uskuteční v sobotu 30. listopadu v lesoparku Borky, než výborné výsledky domácích závodníků v dosavadním průběhu sezony...

Paprstka stříbrný v Čechách i na Slovensku

Zdroj: www.exprescz-tufo.cz

Toi Toi Cup a C2 Holé Vrchy

Hned od začátku závodu jsme se mohli kochat velmi aktivní jízdou trojice Tomáš Paprstka, Michael Boroš a Jan Nesvadba. Tomáš se snažil často útočit a to neslo své ovoce v podobě odtrhnutí Nesvadby ze skupiny. V souboji s Borošem však více sil předvedl právě táborský závodník a Tomáš tak na své oblíbené trati vybojoval 2.místo. Velmi sympatický výkon předvedl i třiadvacítkář Alvin Tomášek na 11.místě.

Výsledky muži elite:

2. Tomáš Paprstka, 11. Alvin Tomášek, 15. Matěj Ulík, 18. Josef Kunášek, 27. Jakub Kučera, 37. Filip Pospíšil, 44. Jakub Jenčuš

  

Juniorka Karolína Bedrníková se od začátku závodu rozhodla využít technicky náročnou trať ve svůj prospěch. Na nic nečekala a hned v prvním kole se pohybovala mezi nejlepšími pěti závodnicemi. V cíli jí poté patřilo celkové 10.místo mezi ženami a ve své kategorii juniorek dokončila jako 2.

Výsledky ženy:

28. Lenka Janovksá

Výsledky juniorky:

2. Karolína Bedrníková, 27. Martina Bartošová

  

Juniorské duo Daniel Žvak Daniel Sporysch předvedli, že tratě těžké jak po technické i fyzické stránce jim sedí. Starší z Danů si dosprintoval pro 7. místo  a jen několik sekund za ním dojel do cíle jeho mladší kolega na místě 8.

Výsledky junioři:

7. Daniel Žvak, 8. Daniel SPorysch

  

V kategorii kadetů nám výsledky zamávala marodka. Úraz kotníku Tomáše Pařeza a vypukající nemoc Daniela Rubeše tyto dva závodníky posunuly směrem dozadu. Kluky však velmi dobře zastoupili 23. Matěj Pospíšil 33. Šimon Tabara.

Výsledky kadeti:

23. Matěj Pospíšil, 33. Šimon Tabara, 37. Daniel Rubeš, 41. Tomáš Pařez

  

Výsledky žáci:

24. Richard Severyn, 25. Petr Kniha, 50. Petr Ticháček, 58. Vít Lisý, 63. Martin Mejstřík, 64. Matouš Vanka, 74. Karel Bartoš, 76. Daniel Maximus Hendrich

  

 Výsledky žačky:

9. Hana Jurová

  

 

Slovenský pohár a C2 Trnava

Jako z jiné disciplíny vypadalo v porovnání se sobotní těžkou tratí závodiště v Trnavě. Trať s velkým převášením vystřídala rychlá louka na sídlišti. Co se však může zdát snadné profilem je okamžitě těžké po taktické stránce. Mezi závodníky se nevytvoří tak značné fyzické rozdíly, pohromadě jezdí mnohem větší skupina a je velmi důležité tvrdě si hlídat svou pozici. Své zkušenosti zde prosadil Tomáš Paprstka, který společně s belgickým závodníkem Landerem Loockxem tvořili závod. Poslední 3 kola každý z těchto závodníků jel s mírným dostupem doslova za své. Tomáš si tak i z Trnavy odváží 2. místo. Velkým překvapením byl 5. Jakub Jenčuš. Mladý závodník, teprve prvním rokem patřící do kategorie do 23 let. Celý závod sváděl tvrdý souboj o 3. místo. Jeho soupěři však projevili trochu více taktických zkušeností. Tento výkon je však velkým příslibem. Pěkným 7. místem doplnil své kolegy ještě Matěj Ulík. A jen těsně nám unikla kompletní čtveřice v top10. Jakub Kučera totiž dokončil jako 11.

Výsledky muži elite:

2. Tomáš Paprstka, 5. Jakub Jenčuš, 7. Matěj Ulík, 11. Jakub Kučera

  

Karolín Bedrníková si v Trnavě ozkoušela své silničářské dovednosti, když mezi ženami dojela jako 6. a v juniorkách jako 1.

Výsledky juniorky:

1. Karolína Bedrníková

  

Juniorské duo Danů se přesunulo i na Slovensko. Starší z Danů, Žvak měl hned v prvním kole nepříjemný pád, kdy z místa neštěstí neštěstí odjížděl mezi posledními. To, že Dan umí perfektně stíhací jízdy už víme. A předvedl to i v Trnavě, když dokázal z cca 35. místa dojet až na konečné 4.místo. Mladší Daniel Sporysch měl opačný průběh závodu. Skvělý start a dobrá poziční jízda v přední skupině byla přerušena technickými problémy, po kterých se již Dan nedokázal dostat do tempa. V cíli mu tak patřilo 19. místo.

Výsledky junioři:

4. Daniel Žvak, 19. Daniel Sporysch

  

Kadet Matěj Pospíšil si vyrazil pro svou první zahraniční zkušenost. Celkově pro něj šlo o první zkušenost s takto rychlým závodem. Se startem ze zadních pozic si poradil velice dobře a brzy se usadil v přední skupině. Po jejím rozdělení pak sváděl souboj se svými soupeři v druhé skupině. V cíli mu patřilo velmi dobré 10.místo.

Výsledky kadeti:

10. Matěj Pospíšil

  

Zpět