Martina Mikulášková a Radek Šimůnek - mistři ČR z Kolína

11. 1. 2016

Nečekané vítězství Martiny Mikuláškové v dramatickém závodě žen a emotivní titul Radka Šimůnka - to byly nejzářnější body sportovního programu letošního národního cyklokrosového šampionátu, který jsme hostili v Kolíně...

Zdroj: denik.cz

Šimůnek se konečně dočkal mistrovského titulu

Sedmkrát dojel na stupních vítězů. Nikdy však nestál na tom nejvyšším. Dočkal se až v Kolíně. Radomír Šimůnek poprvé ve své bohaté kariéře získal titul mistra republiky.

„Je to obrovská úleva, jsem za to strašně šťastný. Člověk se snaží deset let a nikdy mu to nevyjde, ti soupeři byli vždy silnější, ale teď už mám tenhle dres taky a mohu se v klidu připravovat dál. Věřím, že do budoucna ještě alespoň  jeden přibude," řekl v cíli šťastný Radomír Šimůnek. Vzhledem k jeho minulosti byl zisk mistrovského dresu jasným cílem.„Chtěl jsem ho od samého začátku. Od rána jsem věděl, že to bude dobré," dodal.

Od začátku závodu se na čele usadila silná trojice – Šimůnek, Boroš, Ťoupalík. Ani na vteřinu nikoho před sebe nepustili. Vypadalo to, že si to nejlepší trojice podle sázkových kanceláří rozdá ve finiši. V předposledním kole však udělal jako první chybu Ťoupalík. Těsně před cílem ve sjezdu podjelo kolo Borošovi, takže Šimůnek mohl s úsměvem na rtech a s rukama nad hlavou projet cílem jako první. „Poslední kolo bylo nervy drásající, ale soustředil jsem se jen na sebe, celý závod jsem jel v klidu a s poměrně chladnou hlavou, což u mě nebývá moc zvykem," podotkl Šimůnek. „Mrzí to. Vítězství bylo na dosah, ale Radek byl dnes lepší a zasloužil si vyhrát. Byl to vyčerpávající závod. Snad někdy příště," řekl druhý v pořád Michael Boroš.

Mezi nejlepší se chtěl probojovat i Tomáš Paprstka z kolínské stáje Expres CZ – Merida Team, který tu v předchozích třech letech stál pokaždé na bedně, letos mu to však nevyšlo. Skončil čtvrtý. Náplastí pro něho však bylo vítězství v pohárovém závodě Toi Toi Cup. „Vyšlo všechno na jedničku. Pochopitelně, kdyby měl Tomáš ještě medaili, tak by to bylo úplně úžasný, ale skončil na čtvrtém místě. Udělal jednu chybu, vypadl z první skupiny, ale jel výborně," uznal manažer Jan Slavíček. Tomu se zamlouval výkon i ostatních závodníků v oranžovo bílých dresech. Šestý skončil Nesvadba, desátý Eberl. „Výborně jel Honza Nesvadba i Filip Eberl, který uzavíral první desítku. Výborně jel i Štěpán Schubert. Jsem spokojený. Všichni zajeli výborný závod," potěšilo Slavíčka. „Vyhráli jsme pohár mezi týmy, vyhráli jsme pohár mezi jednotlivci, byla úžasná divácká atmosféra, takže si myslím, že to dopadlo super," dodal Slavíček. „Na bikách jsme pohár vyhráli třikrát za sebou, v cyklokrosu to bylo poprvé v historii. Doufám, že to bude pokračovat," uzavřel své hodnocení ředitel závodu Jan Slavíček.

Havlíková roli favoritky nezvládla

Zatímco mezi muži bylo několik kandidátů na titul, mezi ženami byla jasná favoritka – Pavla Havlíková. Ta sice od začátku jezdila po boku Martiny Mikuláškové a Nikoly Noskové na čele. Po pádu však dojela druhá. Z titulu se tak radovala Mikulášková. „Šla jsem do závodu s čistou hlavou a počítala jsem s tím, že můžu vyhrát, ale také být druhá. Jsem ráda, že se mi to povedlo," ulevila si vítězka. Pro ní to byl třetí titul mezi ženami. Tím tak vyrovnala v historii nejúspěšnějších žen Kateřinu Nasch a právě Havlíkovou. „Tohoto titulu si cením asi nejvíce, protože sezona se mi nevyvedla podle mých představ. Ten titul ale smazal to špatné, co se mi v poslední době děje," uvedla
dvaadvacetiletá cyklokrosařka. Stejně jako mezi muži, i v ženách se mohla radovat z výhry v pohárové soutěži zástupkyně Kolína. Janě Czeczinkarové jezdící za stáj Sram
Mitas Trek stačilo k vítězství v celkovém pořadí Toi Toi Cupu dojet na čtvrtém místě.

Výsledky:

MČR a závěrečný devátý závod Českého poháru Toi Toi Cup - Muži:
1. Šimůnek (Era Real Estate – Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš – 10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) – 20, 4. Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín) – 1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) – 1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ – Merida Team Kolín) – 1:45, 7. Nipl (Puskinak.cz) – 1:58, 8. Lasák (Max Cursor) – 2:00, 9. Hekele (Stevens bikes – Emilio Sport), 10. Eberl (Expres CZ – Merida Team Kolín) oba – 2:01.
Konečné pořadí seriálu (po 9 závodech): 1. Paprstka 249 bodů, 2. Nipl 228, 3. Petruš 222.

MČR a závěrečný třináctý závod Českého poháru Toi Toi CupŽeny: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM – Avalon) – 10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) – 16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě – 1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 3:07, 7. Vendula Kuntová (Expres CZ – Merida Team Kolín) – 3:40, 12. Elena Vaníčková (Expres CZ – Merida Team Kolín) – 6:48.
Konečné pořadí seriálu (po 13 závodech): 1. Czeczinkarová 283, 2. Mikulášková 279, 3. Lukešová 250.

Autor: René Volf (Kolínský deník)
Fotogalerie: Adam Hruška (Kolínský deník)