Na Holých Vrších Paprstka vítězí, Nesvadba druhý

6. 11. 2016

Tu nejlepší pozvánku na další závod TOI TOI Cupu, který se uskuteční na naší trati v Kolíně v sobotu 12. listopadu, poslali jezdci týmu
Expres CZ – Merida Team Kolín o víkendu z Holých Vrchů. Tomáš Paprstka podruhé v letošním seriálu vyhrál, jednou byl druhý a bezpečně vede průběžné hodnocení. Navíc hned za ním dojel Jan Nesvadba a druhé místo drží i celkově.

Naši jezdci hráli důležitou roli i v závodě juniorů. Letos potřetí sice vyhrál Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor), ale nebýt spadlého řetězu Šimona Vaníčka, tak možná mohl být závěr závodu dramatičtější. Přesto si kolínský jezdec vybojoval po sérii třech
čtvrtých míst premiérové medailové umístění, navíc Jakub Schierl skončil čtvrtý.

Hned od startu se na čele závodu usadila trojice Nesvadba, Paprstka a Polák Konwa, a tak to zůstalo až do cíle. Ve čtvrtém kole nastoupil Paprstka a později se k němu přidal Nesvadba. Spolu pak osamoceně kroužili na trati a otázkou bylo, jak dopadne jejich
týmový souboj. Ani jejich trenér Jan Slavíček si netroufl tipnout, kdo zvítězí. Nakonec to byl stejně jako loni Paprstka, který si tak upevnil pozici lídra. Při neúčasti Pavly Havlíkové, Nikoly Noskové a Jany Czeczinkarové se otevřela cesta za vítězstvím dalším cyklistkám. Těžká trať sedla nejvíce bikerce Karle Štěpánové (Kona CZ), která si jela od začátku svoje tempo a připsala si druhé pohárové vítězství, když předtím vyhrála v úvodním podniku v Táboře. Po horším startu se probojovala na druhé místo úřadující česká šampionka Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) a třetí skončila Slovenka Janka Keseg-Štefková, Vendula Kuntová obsadila šesté místo a průběžně je třetí. To je jistě tím nejlepším pozváním pro naše příznivce přijít na Borky v podniku druhé kategorie UCI naše jezdce povzbudit.

Výsledky:

Muži: 1.Paprstka 1:06:05, 2. Nesvadba (oba Expres CZ – Merida Team Kolín) +22, 3. Konwa (Pol.) +38, 4. Glajza (SR/Johnson Controls AŠ MB) +1:03, 5. Petruš (Ethic Sport) +1:31, 6. Malík (Lawi Author Team) +2:08.

Pořadí po třech závodech: 1. Paprstka 89, 2. Nesvadba 84, 3. Malík 70, 4. Petruš 61, 5. Kunt 57, 6. Haring (SR) 53.

Týmy: 1. ČEZ Cyklo Team Tábor) 176, 2. Expres CZ – Merida Team Kolín 175, 3 Sram Mitas Trek 83.

Junioři: 1. Gavenda (Cycling Academy Tábor) 37:38, 2. Vaníček (Expres CZ – Merida Team Kolín) +24, 3. Honzák (ČEZ Cyklo Team Tábor) +52, 4. Schierl (Expres CZ – Merida Team Kolín) +59, 5. Palička (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí) +1:31, 6. Říman (SK Jiří Team Ostrava) +1:38, ....8. Hátle +2:04.

Pořadí po pěti závodech: 1. Gavenda 146, 2. Vaníček 136, 3. Mikšaník 134, 4. Palička 124, 5. Arlt 102, 6. Kunášek 100, ...10. Tomášek 88, 11. Schierl 85, 13. Hátle 82.

Ženy: 1. Štěpánová (Kona CZ) 42:47, 2. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +23, 3. Keseg-Štefková (SR) +35, 4. Švecová (G.Benedikt Šveccyklotea, Želeč) +1:07, 5. Medveďová (SR) +1:34, 6. Kuntová (Expres CZ – Merida Team Kolín) +2:06.

Pořadí po třech závodech: 1. Mikulášková 79, 2. Keseg-Števková 79, 3. Kuntová 76, 4. Švecová 70, 5.