Pokračování ToiToi Cupu v Hlinsku a Jičíně a výjezdy do zahraničí

20. 10. 2017

Sobota patřila tradičnímu pokračování cyklokrosového poháru ToiToi Cup v Hlinsku, avšak v netradiční podobě. Po dlouhých letech byla tamní trať kompletně přepracována a výrazně zkrácena. Největší dějství se odehrávalo v ostrých zatáčkách, které uměle krátkou trať prodlužovaly. Jako první se do této pasáže dostaly naše dvě zástupkyně kategorie kadetek. Zlepšující se Natálie Pleskačová bojovala s technickými problémy a slušně rozjetý závod nakonec dokončila jako 18. Pavla Hendrychová pak jako 35. Pavlin bratr Daniel nastupoval ihned po dívčím závodu se staršími chlapci. V této velice početné kategorii dokázal vybojovat 59.místo. Kadet Ondřej Novák se umístil na 17.místě.

V naší nejsilnější kategorii juniorů si připisuje další vítězství v řadě Jakub Schierl. Pěkným 8.místem svého kolegu doplnil Alvin Tomášek a na 23.místě dojel prvoročák aktuálně stále ještě bržděn nedávnou nemocí Tomáš Dudek.

K naší radosti se děj z předchozího dílu seriálu opakoval i v Hlinsku. Tomáš Paprstka si tak dojel pro další vítězství a nejen to! Nohy se očividně roztočily i Janu Nesvadbovi, protože si dojel pro první pódiové umístění, když dojel jako 3. V kategorii elite.

Na druhý den se cesty závodníků značně rozdělily. První junior světového žebříčku Jakub Schierl zamířil na Superprestige do Belgického Zonhovenu odhodlaný poměřit se s absolutní špičkou juniorské cyklokrosové scény. Po skvělém startu ho však v technickém sjezdu potkal těžký pád a trvalo poměrně dlouho, než se dostal opět do tempa. Do cíle se tak dostal na 33.místě, což rozhodně není umístění odpovídající Kubovým schopnostem, doufejme, že další zahraniční start mu přinese více štěstí.

Elitní duo Paprstka, Nesvadba se vydali na třetí podnik švýcarské EKZ Cross Tour. Již minule se jim dařilo, ale tentokrát předvedli ukázku dravosti, když oba bojovali o pódiová umístění s naprostou světovou špičkou. Jan Nesvadba byl v první skupině zabudovaný od začátku závodu. Tomáš musel předvést dokonalou stíhací jízdu, když první skupinu dojel až v posledním kole. Díky skvělému finiši si dojel pro 4.místo a Jan Nesvadba pro 6. Oba v cíli od bedny dělilo jen několik málo vteřin. Co dodat? Snad jen tak dál chlapci!

Toto skutečně není trasy cesty na dovolenou, ale cesta Tomáše Paprstky ze závodů ve Švýcarsku.

Mladší týmoví kolegové využili ,,malého,, ToiToi Cupu v Jičíně, kde předváděli velice pěkný souboj především junioři. Alvin Tomášek předvedl velice povedený start a dlouho vodil celé čelo závodu. V průběhu závodu se však pořadí často měnilo a v cíli síly stačily na konečné 6.místo. Kolega Tomáš Dudek dokončil jako 10. V kadetkách dokončila ještě jako 16. Natálie Pleskačová, 39. Pavla Hnedrychová a 40. Jana Šulcová. Mladší bratr Pavly, Daniel dojel jako 67. žák a kadetu Ondrovi Novákovi patřilo v Jičíně 17.místo. V ženách si pro 11. příčku dojela Lucie Krupová a pro 18. Lenka Janovská.

Nyní se naši závodníci při pauze národního poháru rozprchnou na různé závody do světa a my vás o jejich výsledcích budeme příští týden informovat.