Tomáš Paprstka nejlepším českým závodníkem ve druhém závodě TTC 2019

7. 10. 2019

O skvělou pozvánku na 8. závod letošního TOI TOI CUPU, který se pojede v Kolíně 30. listopadu se postaral závodník EXPRES CZ - TUFO TEAMU KOLÍN Tomáš Paprstka! Na trati v Hlinsku, kde se v sobotu 8. října, konal druhý podnik letošního národního seriálu v cyklokrosu, předvedl skvělý výkon a v elitní mužské kategorii obsadil druhé místo za vítězným závodníkem z Belgie Braamem Merilierem.

Za trvalého a vydatného deště se v sobotu uskutečnil druhý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu v Hlinsku. Závody mužů a žen kategorie Elite ovládli zahraniční jezdci – Belgičan Braam Merlier a Nizozemka Buff Hoeko.

„Takové podmínky jsem ještě v Čechách nezažil,“ kroutil hlavou předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. „Sice nebyla taková zima, ale pršelo prakticky celý den. Pro cyklokrosaře nejmladších kategorií to bylo hodně náročné,“ dodal.

Náročná promočená trať vyhovovala spíše bikerům, takže o dramatické a napínavé okamžiky nebyla nouze.

Závod kategorie mužů ovlivnily defekty, ty převážně potkaly táborské jezdce. Prvními dvěma ze sedmi okruhů vévodil Jan Nesvadba, který vedl s náskokem sedmi vteřin. Po prvním defektu se ještě stačil do čela vrátit. Jenže druhý defekt ho psychicky zlomil a nakonec skončil šestý. Jeho oddílový kolega z ČEZ Cyklo teamu Tábor Michael Boroš ho v pátém kole dočasně vystřídal na čele. Ale z pozice lídra se radoval krátce. Hned v následujícím okruhu ho potkal podobný osud a nakonec dojel pro čtvré místo.

S nabídnutou šancí se pak snadno vypořádal Belgičan Braam Merlier, který se v předposledním kole usadil na čele závodu a pak už před sebe nikoho nepustil. Velmi dobře si počínal kolínský Tomáš Paprstka, který skončil druhý a stal se nejlepším Čechem. Příjemným překvapením je třetí místo Poláka Bartosze Miklera.

Proti úvodnímu závodu v Mladé Boleslavi si polepšil i Adam Ťoupalík, když obsadil páté místo. I jeho mladší bratr Jakub dal o sobě vědět. I když startoval až z poslední řady a musel se postupně prokousávat dopředu, tak skončil jako „prvoročák“ v kategorii třiadvacítkářů za nejlepším Jelínkem druhý a celkově jedenáctý.

Muži (38 startujících): 1. Braam Merlier (Belg.) 56:21, 2. Tomáš Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) -17, 3. Bartosz Mikler (Pol.) -26, 4. Michael Boroš (ČEZ Tábor) -49, 5. Adam Ťoupalík (Sauerland NRW) -56, 6. Jan Nesvadba (ČEZ Tábor) -1:01.

Průběžné pořadí (po 2 z 7 závodů): 1. Boroš 96, 2. Merlier 95, 3. Paprstka 92.

Tomáš Paprstka: „Jsem spokojen. V úvodu to tak dobře nevypadalo, ale v závěru se mi to rozjelo a jak soupeři padali, tak jsem si začal myslet, že bych mohl na bedně skončit. Na stupně jsem myslel a počítal již před startem, soupeři jsou letos hratelní všichni. Škoda, že Merlier mi ujel a jak měl náskok tak to již nešlo. Těším se na příští týden, Holé Vrchy je jeden z mých oblíbených okruhů."