Velký kolínský cyklokrosový návrat - TOMÁŠ PAPRSTKA JE ZPĚT!

29. 9. 2021

Cyklokros v Kolíně je v posledních letech spjat s týmem EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN, který je jak špičkovým sportovním klubem, který má ve svém středu tradičně jedny z nejlepších českých cyklokrosařů, tak je zároveň i pořádajícím týmem Velké ceny města v Kolína v cyklokrosu, která se v této sezoně pojede jako MČR mužů a žen.

Jedním z nevýznamějších jmen, zapsaných na historické soupisce týmu, je bezesporu jméno někdejšího cyklokrosového juniorského světového šampiona z Tábora Tomáše Paprstky. Tomáš před rokem kolínské barvy opustil a vynechal i uplynulou cyklokrosovou sezonu, když se zúčastnil pouze závodu MČR, kde byl stříbrný. Pro letošek je však vše jinak! Tomáš je zpět a znovu oblékne žluto-černý kolínský dres! V lednu tedy budou mít kolínští fanoušci na startu domácího mistrovského závodu o jedno opravdu velmi žhavé želízko v ohni navíc.

Více o návratu Tomáše Paprstky v rozhovoru s manažerem týmu Janem Slavíčkem, který vyšel na týmovém webu EXPRES CZ - TUFO TEAMU KOLÍN...

Velký cyklokrosový návrat!

27. 9. 2021

Zítra, 28. září, bude závodem v Mladé Boleslavi zahájen letošní ročník cyklokrosového národního seriálu TOI TOI CUP. A náš tým do něj vstoupí s hvězdnou posilou! Tou nebude nikdo jiný, než juniorský mistr světa z roku 2010, čtyřnásobný vítěz TOI TOI CUPU a několikanásobný medailista z mistrovství republiky - TOMÁŠ PAPRSTKA!

Tomáš se do naší žluto-černé stáje vrací po roční pauze, kterou strávil v týmu GAPP System – Kolofix a kdy se věnoval pouze závodění na horském kole. Jak k přestupu zpět došlo a jaká jsou očekávání od tohoto návratu, jsme se zeptali manažera týmu Jana Slavíčka.

"Před posledním závodem ČP MTB v Touškově se mi Tomáš ozval s tím, že mu končí smlouva v jeho stávajícím klubu a jestli by nebyl možný jeho návrat zpátky k nám do týmu. Souhlasil jsem, ale mojí podmínkou bylo, že absolvuje cyklokrosovou sezonu a teprve v jejím průběhu se budeme bavit o možném delším angažmá u nás. Vše bude samozřejmě záviset na jeho výkonnosti. V současné chvíli je hlavní to, aby posílil náš tým v cyklokrosu a aby ukázal, že tomu je ochoten opravdu dát všechno a vrátit se na přední příčky v domácím pelotonu, kam určitě patří!"

Tomáš minulou sezonu cyklokrosu vynechal s tím, že už se chce věnovat pouze bikům. Jak tedy tuhle tvoji "cyklokrosovou" podmínku přijal?

"Tomáš celou sezonu vynechal, mimo mistrovství republiky, kde bez nějaké větší speciální přípravy získal další stříbrnou medaili a ukázal, že cyklokros v něm prostě je a já mu popravdě moc na výběr nedal. Buď se do cyklokrosu vrátí nebo bychom se na spolupráci nedomluvili. On si dal chvíli na rozmyšlenou, ale ozval se s tím, že ano, že do toho chce jít a já věřím, že už zítra v Mladé Boleslavi bude připraven a bude závodit na špičkové úrovni."

Jaká tedy jsou očekávání? Měl by Tomáš závodit pouze v tuzemsku nebo počítáte i s jeho zahraničními starty?

"Zatím bych o mezinárodní scéně nehovořil. Jde především o to, aby byl konkurence schopný doma, při závodech TOI TOI CUPU a zejména na mistrovství ČR, které pořádáme v lednu v Kolíně. Vše se samozřejmě ukáže v průběhu sezony. Nic není vyloučeno, ale zatím jde především o domácí závody. Cyklokros je v česku hodně populární a já věřím, že osoba Tomáše může být tou, která přitáhne naše fanoušky k trati a že budou mít komu v elitní kategorii fandit v boji o přední umístění a doufám, že také v boji o mistrovský titul u nás doma v Kolíně. Jediný mezinárodní start, který bychom případně měli v plánu, by byl závod světového poháru v Táboře v polovině listopadu. Ale to je zatím ještě daleko..."

Tomáš, to samozřejmě nejsou jen sportovní výsledky, které za sebou má, ale to jsou také velké závodní zkušenosti. Měl by být i v této oblasti přínosem pro tým a především pro naše mladé závodníky?

"Určitě. S Mateo Ulíkem by měl plnit jakousi roli kapitána. V jeho návratu zpět vidím i důkaz toho, že to v týmu neděláme úplně zle. Tomáš má v našem dresu za sebou hodně vítězství a já věřím, že na něj ještě další čekají. Byl bych rád, kdyby byl vzorem pro naše závodníky do 23 let i juniory. Určitě by je měl motivovat a táhnout. A i když už to třeba nebude ten lídr na mezinárodní scéně, měl by být tím, kdo jim pomáhá a ukazuje cestu."

A na závěr, kdy se dá očekávat odpověď na to, zda Tomáše v našich barvách uvidíme "pouze" v cyklokrosu anebo i v příští bikové sezoně?

"Myslím, že minimálně dva měsíce tomu dáme. V každém případě začátkem prosince už musí být jasno o příští letní sezoně, takže v té době bychom měli vědět."

Díky za rozhovor a Tomášovi přejeme hodně štěstí!

Zpět