Víkendová zahraniční štace a krajské přebory v cyklokrosu

26. 10. 2017

Pětičlenná skupina se sešla v sobotu na závodní trati v Podbrezové. Vzhledem k umístění na fotbalovém hřišti mezi paneláky šlo spíše o rychlý závod s dlouhými hákovými rovinami. Junioři Alvin Tomášek a Tomáš Dudek si velice rychle poradili s nevýhodnou startovní pozicí a během pár zatáček už oba figurovali na předních pozicích. Slibně jedoucí Alvin však musel zhruba v polovině závodu ze zdravotních důvodů odstoupit a vše tak zůstalo na Tomášovi.

Ten se klidnou a plynulou jízdou v průběhu závodu propracoval až na pěkné 11.místo. Ihned po juniorech startovala ženská kategorie, kde nás zastupovala Lucie Krupová. Lucce jak se pomalu začínají roztáčet i cyklokrosové nohy a pomalu se blíží do těsnější kontaktu s čelní skupinou. V Podbrezové jí patřilo 8.místo. Nejlepší výkon předvedl eliťák Tomáš Paprstka. Po dvou kolech bylo jasné, že jediný kdo mu bude stíhat je slovenský šampion Martin Haring, ale i ten zanedlouho podlehl Tomášovým opakovaným útokům. Půlminutový rozdíl v cíli mluví za vše a Tomáš si tak připisuje další vítězství ve Slovenském poháru. Prvním rokem třiadvacítkář Šimon Vaníček si jel do Podbrezové pro své první body, které by ho výrazně posunuly ve startovním roštu. Bohužel mu zde jen těsně unikly když dojel na 11.místě.

Ihned po sbalení věcí a naložení auta se junior Tomáš Dudek a Šimon Vaníček vydali směr Rakousko. Konkrétně do krásného městečka Ternitz. Zde se pro Šimona nabízela další možnost jak ukořisti body ze závodu kategorie C2. A tu také pevně chopil do svých rukou. Ač mu štěstí rozhodně nepřálo. Šimon byl povolán na start jako poslední závodník. Zkušeně se postavil na start 3 metry za ostatní závodníky a počkal na které straně se mu otevře cesta k bodům. Takticky dobrý začátek mu však pokazil hromadný pád, který započal zhruba kolem první pětky závodníků, neměl tak žádnou šanci se mu vyhnout. Do závodu se vydával zhruba v první třicítce. Skvělou technickou jízdou se však postupně prokousával celým pelotonem až na konečné 7.místo a tím pádem si dojel pro první cenné body. Junior Tomáš Dudek neměl pozici na startu o moc lepší, ale skvělý start ho okamžitě posunu přímo k boji o medaile. V cíli mu nakonec patřilo krásné 4.místo.

Na druhý den ráno vyrážela početná skupina našich závodníků na reprezentační soustředění v Táboře. Soustředění zaměřené především na nadcházející ME, které se na tamní trati pojede. V rámci přípravy se závodníci účastnili i probíhajících krajských přebor v cyklokrosu. Junior Jakub Schierl prokázal, že mu táborská trať sedí a závod vyhrál. Alvin Tomášek ho doplnil na 7.místě. A skvělou formu opět potvrdil i Tomáš Paprstka. Jasným vítězstvím prokázal, že je na ME v Táboře výborně připravený a doufejme, že zopakuje mistrovskou jízdu z roku 2010, kdy v Táboře získal titul mistra světa.

 

 

Zpět