ROZHOVOR: Martin Bárta

14. 12. 2015

Cyklokros, to je krásný sport plný neopakovatelných výkonů jednotlivých závodníků. Je to však zároveň velká show, při které se fanoušci chtějí bavit. V Kolíně, při závodě MČR v cyklokrosu 2016, chceme připravit nejen skvělé podmínky pro závodníky, ale také pro diváky. Nakonec, právě pro ty tu sport v podání profesionálů je! Inspiraci jsme nemohli hledat nikde jinde, než v zemi cyklokrosu zaslíbené - v Belgii. Tamní pivní stany jsou totiž místem, kde se rodí ta správná cyklokrosová atmosféra...!

Podporu pro náš záměr jsme nalezli u vedení firmy Staropramen a tak se můžete těšit právě na jejich "jedenáctku", která se bude čepovat ve stanu Staropramen Pivní pohotovost. Proč se Staropramen rozhodl účastnit se kolínského závodu, co vše bude v nabídce, či komu ze závodníků nejvíce věří na zisk titulu, si můžte přečíst v rozhovoru s Martinem Bártou, který je jedním z manažerů firmy...

Martin Bárta: Jsme rádi všude tam, kde se lide rádi sejdou a užijí si společnou zábavu

Cyklokros byl dlouhá leta výsadou Budvaru. Co vás přivedlo k podpoře toho sportu?

Zajimavý nápad hlavního pořadatele, Honzy Slavíčka přivést do Čech na mistrovství republiky tradici pivních stanů, jako v Belgii. Rádi jsme všude tam, kde se lidi spolu rádi sejdou a užijí si společnou zábavu. Naší výsadou jsou především hudební festivaly, ale díky pojetí cyklokrosového mistrovství republiky jsme nechtěli chybět ani zde.

Vaše aktivity ve sportu jsou ale široké, plánujete se s cyklokrosem nějak dlouhodoběji spojit?

Plánujeme podporovat vybrané akce, které dovolí našim zákazníkům potkat své přátele, známé ale i nové lidi u dobrého piva. Ať už jsou to hudební festivaly, husí hody v restauracích Potrefená Husa, Den českeho piva nebo mistrovství republiky, všude se snažíme nabídnout pefektně připravené pivo.

Jste i vy cyklista, nebo vám tento sport moc neříká?

V Pivovarech Staropramen je spousta cyklistů, je to přeci jenom nejvíce provozovaný sport v Čechách, naše výlety se ale zameřují, více než na výkon, na zakončení u některého z našich zakazniků a kontrolu kvality. 

Sledujete cyklokros dlouhodoběji?

Cyklokros v Čechách nejde nevnímat. Máme výborné závodníky i pořadatele, média mu věnují zaslouženou pozornost a kromě toho, že ho sleduji, věřím, že dokáže přilákat zajímavou diváckou kulisu a vytvořit tak super atmosféru.

Cyklokros patří dlouhá leta k výstavním skříním českého sportu. Vy jste se stali partnery setkání mistrů, které má pod patronací pětinásobný domácí šampion Miloš Fišera. Měla by se sejít skvělá plejáda našich bývalých jezdců. Co si od toho slibujete?

Setkani s přáteli je jednou ze základních hodnot značky Staropramen a věříme, že nejen díky našemu pivu si setkáni všichni, ať už fanoušci nebo mistři, užijí co nejlépe. 

V jakých prostorách se setkání uskuteční?

Setkání mistrů cyklokrosu s fanoušky se uskuteční v našem pivním stanu, který bude stát v bezprostřední blízkosti mistrovské trati v areálu atletického stadionu Mirka Tučka v Kolíně. V pivnim stanu bude po celou dobu k dostaní naše perfektně pripravené a ošetřene pivo. 

Mnoho z nich ale nebude moci alkohol, protože přijedou autem. Máte v rukávu i jiné nápoje než alkoholické?

Máme široké portfolio čítající jak nealkoholický Staropramen, tak Sládkovu limonádu, jedinou vařenou limonádu z přírodních surovin, velmi vhodnou i na doplnění cukru před a po sportu, speciálně cyklistice.

Dá se očekávat vyrovnaný souboj na domácím šampionátu. Máte svého favorita a komu by jste titul nejvíce přál?

Nejvíc bych ho osobně přál Radkovi Šimůnkovi, myslím, že toho musel hodne překonat. Z mladších kluků bych přál určitě Tomášovi Paprstkovi, aby potrvdil domácí formu ze začátku sezony.

(Rozhovor vedl Jaroslav Cícha)

 

Zpět