Úspěšné Holé Vrchy potvrdily pětici nominovaných

30. 10. 2017

Naše kadetky se doposud s cyklokrosem pouze oťukávaly, ale Natálie Pleskačová již dopředu hlásila, že se na bláto těší. A to možná ještě ani nevěděla, kolik bláta na všechny závodníky čeká. Na Holých Vrších se konaly opravdové bahenní lázně. Povedeným startem a výbornými výkony v běžeckých pasážích si Natálie nastavila novou laťku. Výsledné 7. místo je velkým posunem vpřed. Jana Šulcová má také co slavit. V sobotu si vybojovala 30.místem svůj první bod. Pavla Hendrichová sbírající cyklokrosové zkušenosti dojela na 36.místě. Dalším mladým sběračem byl 58. Martin Mejstřík.

Na skvěle zahájený den reagovali i junioři. Jakub Schierl zatím letos nepotkal moc přemožitelů. Na Holých Vrších však jeden ze soupeřů rychlejší byl a Kuba tak obsadil 2. příčku. Je to krásné umístění, ale člověk by si po jeho letošních výkonech dovolil říci ''až druhou''. Skvěle ho doplnil i Alvin Tomášek jehož 6.místo přineslo ještě jeden úspěch (dozvíte se později). Tomáš Dudek ukazuje, že zdravotní problémy z úvodu sezóny jsou pryč a 9.místo je tak velice pěkným příslibem. Pochvalu zaslouží nejen závodníci, ale i obsazení depa v podobě mechaniků, ale i rodičů závodníků. Nánosy bláta působily tak, že kola byla během poloviny okruhu téměř nepojízdná a závodnici při každém průjezdu vyžadovali druhé a především čisté kolo.

Sloučený závod žen a juniorek byl pro naše barvy okořeněn nejen blátem. Jediná zástupkyně na startu Lenka Janovská svůj výsledek položila na úkor pomoci jiné závodníci, která dostala přímo na trati epileptický záchvat. Za to jsme na Lenku více než pyšní a více informací si můžete přečíst zde.

Ještě před elitní kategorii trať mírně vyschla a podmínky se trochu uklidnily. Ale i tak závodníci kola střídali poměrně často. Stres v depu však velice mírnil fakt, že Tomáš Paprstka jel od druhého okruhu sólo závod a svému soupeři se Konwovi se rychle vzdaloval. Jen pár vteřin za druhým závodníkem letěl Jan Nesvadba na 3.místě a takto i závod dokončili. Velký úspěch zaznamenal i Šimon Vaníček na 8.místě. To pro něj znamenalo symbolické 1.místo mezi závodníky do 23 let.

Tentýž den večer proběhla klasická vidlička a cesty našich závodníků se rozdělily. Někdo mířil na západ a jiní zase na východ. Téměř 800 km vzdálené EKZ Cross Tour ve Švýcarsku našim prostě jde a Tomáš Paprstka i v neděli dokázal, že jeho zahraniční forma strmě stoupá, když na prestižním podniku zopakoval 9.místo. Jan Nesvadba proletěl cílem jen o dvě místa hůře jako 11. Stabilní výsledky navíc posunuly Tomáše na celkové 4.místo.

V pátém pokračování Slovenského poháru si dojel pro 5.místo Alvin Tomášek, který tak zajel osobní standard, zatímco Tomáš Dudek se opět posunul o krok kupředu na 7.místo. Šimonovi Vaníčkovi protentokrát štěstí nepřálo a slušně nastartovanou sérii překazil hromadný pád, který ho odsoudil až na 20.místo.