ME v Táboře z pohledu kolínských závodníků

7. 11. 2017

VIDEOSESTŘIH + ROZHOVORY + PŘEHLED ŠAMPIONÁTŮ NA NAŠEM ÚZEMÍ + POZVÁNKA NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MLÁDEŽE A NA FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU DO KOLÍNA

Do jihočeského Tábora přijela cyklokrosová špička včetně našich pěti českých reprezentantů z Expres CZ Scott Team Kolín. Největší pozornost fanoušků budil hlavní závod mužů Elite. Dvojice našich eliťáku Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba bojovali s těmi nejlepšími na známé táborské trati v areálu Komora. Dali do šampionátu maximum, nakonec dojel Nesvadba na velmi solidním 18. místě, druhý nejlepší z Čechů, respektive Paprstka na 21. místě. Závod byl velmi rychlý, což v rozhovoru potvrzuje i Jan Nesvadba, který závod nazval leteckým dnem.


Cyklokros je především doménou Evropanů, a tak se evropský šampionát v Táboře jel prakticky jako neoficiální mistrovství světa. Tomu napovídala i silná konkurence především Belgičanů a Nizozemců v kategorii Elite.

Naši jezdci mistr světa Tomáš Paprstka, který vyhrál juniorský světový titul právě v Táboře v roce 2010, se snažil navázat na tento skvělý úspěch. Nepovedl se mu start, chtěl ztrátu z úvodu smazat, šlapal do pedálů, ale jak říká ve videosestřihu neměl svůj den.

I díky cyklokrosovým speciálům Scott jsou Tomáš i Jan aktuálně na špici průběžného pořadí Českého poháru. Připravují se na další vrcholy cyklokrosové sezony, světové poháry, mistrovství republiky v Mladé Boleslavi a také na MS v Nizozemí.

Expres CZ Scott Team Kolín reprezentovali v českých národních barvách v kategoriích Elite: Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba, U23: Šimon Vaníček a Junioři: Jakub Schierl a Alvin Tomášek.

Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře

Elite: 1. M. Van der Poel 57:37, 2. Van der Haar (oba Niz.) -23, 3. Aerts (Belgie),
...18. Jan Nesvadba -3:02, 21. Tomáš Paprstka -3:19

Muži do 23 let: 1. Iserbyt (Belg.) 53:19, 2. Pidcock (Brit.) stejný čas, 3. Wouters (Niz.) -7,
...26. Šimon Vaníček -3:24

Junioři: 1. Rouiller (Švýc.) 39:16, 2. Kopecký (ČR) -2, 3. Tulett (Brit.) -8,
...24. Jakub Schierl -2:22, ...35. Alvin Tomášek -2:55

V sobotu 9. prosince také pořádáme v Kolíně závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi cup, který je zároveň mistrovstvím České republiky mládeže. Více ZDE.

Letos se mistrovství České republiky v cyklokrosu uskuteční 13. 1. 2018 v Mladé Boleslavi. Na začátku února potom v Nizozemském Valkenburgu budou bojovat nejlepší cyklokrosaři včetně naši jezdců o tituly mistrů světa v cyklokrosu.

VIDEOROZHOVORY: 2. a 3. místo na mistrovství republiky v cyklokrosu pro tým z Kolína... Dozvuky z mistrovství České republiky v cyklokrosu aneb tým z Kolína se opět se Scottem soustředí na MS i Evropy v cyklokrosu, světové poháry v MTB včetně vrcholu v Novém Městě na Moravě...

MS a Evropy v cyklokrosu v Česku, respektive v Československu

2017 ME Tábor
2015 MS Tábor
2013 ME Mladá Boleslav
2010 MS Tábor
2003 ME Tábor první samostatné ME
2001 MS Tábor
1987 MS Mladá Boleslav
1972 MS Praha

Pro Expres CZ Scott Team Kolín
fenomens.cz

Zpět