Poděkování kolínským fandům

13. 11. 2016

Všichni, kteří se točí okolo cyklokrosu, si živě pamatují perfetní sportovní atmosféru, která vládla v kolínských Borkách při lednovém mistrovství ČR. Nutno říci, že sobotní závod českého poháru TOI TOI Cup opět přitáhl cyklokrosové fandy na atletický stadion a k lesním píšečným pasážím trati, takže závodníci opět mohli ocenit výbornou diváckou podporu. Díky za ni!

Velkou motivaci předvést se před domácím publikem měli všichni závodníci Expres CZ-Merida Teamu Kolín a bylo to na jejich nasazení vidět. Skvělý výkon předvedl kadet Tomáš Dudek, když se celý závod pohyboval ve vedoucí skupině, často udával tempo a jako jediný skákal překážky na stadionu. Jeho výkon nakonec nebyl oceněn medailí, ale těsné čtvrté místo je pro Tomáše velkým zlepšením a návratem mezi top závodníky v kategorii.

V juniorské kategorii momentálně jezdí ve velké pohodě reprezentant Šimon Vaníček. Dokazoval to i v Kolíně, když odjel se suverénem sezóny Gavendou a vypracovali si solidní náskok na ostatní soupeře. Spadlý řetěz v jedné z technických pasáží znemožnil Šimonovi bojovat o vítězství, nicméně další druhé místo do sbírky ukazuje na velmi slušnou fazónu, do které se Vanček dostal.

Ženy kolínského týmu v letošní sezóně nejlépe reprezentuje Vendula Kuntová, nicméně stupně vítězů v pohárovém závodě jí zatím zůstávají zapovězené. 6. místo z Kolína není v téměř kompletní konkurenci špatným výsledkem. Vendula drží průběžné 3. místo v hodnocení poháru. Se svými kolegyněmi Vaníčkovou a Krupovou jsou zatím těsně druhé v hodnocení družstev.

Suveréně si letos zatím počíná dvojice kolínských eliťáků Tomáš Paprstka s Honzou Nesvadbou. Zejména oni se chtěli v kolínském písku vytáhnout a navázat na double z minulého týdně, kdy na Holých Vrších obsadili první a druhé místo. Scénář první poloviny závodu byl obdobný jako právě před týdnem. Dvojice Kolíňáků a Polák Marek Konwa odjeli zbytku pole. Poté se na čele osamostanil Nesvadba. Paprstka s velmi silným Konwou byli dojeti rovněž výborně jedoucím Slovákem Martinem Haringem a vypadalo to na souboj o druhé, třetí a čtvrté místo. V předposledním kole Nesvadba chyboval a spadl v jedné z písečných pasáží. Jeho náskok se výrazně ztenčil zejména díky snaze Poláka Konwy. Paprstka Nesvadbovi oplatil týmovou pomoc z minulých závodů a snažil se zkomplikovat Polákovu snahu o dojetí vedoucího závodníka. Nesvadba byť těsně, ale přeci náskok uhájil a připsal si cenné domácí vítězství. Paprstka na cílové rovince nedokázal Konwu přespurtovat a na stupních vítězů stál na bronzovém stupni. Haring dojel čtvrtý s odtupem 24. sekund.

Ještě jednou díky divákům a závodníkům za kvalitní sportovní zážitek!

Zpět