Proběhla tiskovka ke kolínskému MČR

6. 1. 2016

Včera, 5. ledna, proběhla v Praze za velkého zájmu médií tisková konference k sobotnímu závodu mistrovství ČR v cyklokrosu 2016 jehož jsme pořadatelem...

Zdroj: cyklokros.cz

Muži a ženy budou v Kolíně bojovat o tituly

Vrchol domácí cyklokrosové sezony se neúprosně blíží. Funkcionáři a pořadatelé domácího šampionátu seznámili na tiskové konferenci přítomné novináře s aktuálními novinkami.

V úterý dopoledne v restauraci U Medvídků v Praze proběhla tisková konference k mistrovství republiky mužů a žen, které se pojede před televizními kamerami České televize v sobotu. Za řečnický stůl společně usedli Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Petr Dlask (reprezentační trenér), Slavomír Svoboda (Český svaz cyklistiky), Jan Slavíček (ředitel mistrovství republiky), lídr Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka a současná ženská domácí jednička Pavla Havlíková. Tiskovou konferenci moderoval zkušený moderátor Českého rozhlasu Pavel Petr.

Na úvod se ujal slova Petr Balogh, který poděkoval českému svazu za spolupráci a podporu. Hovořil o úspěšném 47. ročníku národního poháru, který nesl už po deváté název Toi Toi Cup. „Letos proběhly v poháru velké změny, hned tři závody byly zařazeny do kategorie C1. Dalšími klady byl nárůst žen ve startovním poli a účasti jezdců z jedenácti států. Velký dík patří i České televizi za mediální propagaci a přínosem se ukázala i práce reprezentačního trenéra Petra Dlaska. Vydáváme se správnou cestou a věřím, že výsledky půjdou nahoru a vrátíme se do světové špičky,“ doufá Balogh. Dále nastínil, že se v příštím ročníku Toi Toi Cupu chystají změny. Firma Isostar zajistí pro první tři v celkovém pořadí mužů a žen celoroční dodávku výživy.

Balogha za mikrofonem vystřídal Slavomír Svoboda, který hovořil o diplomatickém boji zařadit cyklokros na zimní olympijské hry. „Stále o to bojujeme, ale zatím neúspěšně,“ přiznal a dodal: „Těším se na každý cyklokrosový závod. A obzvláště na mistrovství republiky a světa. Všem přeji, aby bylo ještě úspěšnější, než loňské.“  Reprezentační trenér Petr Dlask zhodnotil dosavadní výsledky reprezentantů a vyzdvihl Kateřinu Nash a Pavlu Havlíkovou. „V posledních závodech se probudili jezdci kategorie Elite, především Šimůnek a Boroš. U něj je to jen otázka chvíle. Než pravidelně zůstane mezi nejlepšími. Ale i Šimůnek to taky dokáže. U juniorů je vidět handicap, tam je zatím generační mezera. Mezi třiadvacítkáři měl nejlepší z našich Adam Ťoupalík výkyvy. Přesto vyboval v posledním závodě Světového poháru bednu, což je povzbudivé. Na světovém šampionátu může atakovat některou z medailí,“ naznačil možnosti svých svěřenců. Kouč Dlask přislíbil novému mistru republiky účast na mistrovství světa. Spolu s ním pak i dva nejlepší v pořadí Světového poháru, další jezdce nominuje komise, jejíž návrh bude schvalovat prezídium. „Kostra týmu vychází z dosažených výsledků, ale můžou nastat kosmetické úpravy,“ nastínil Dlask.

Ředitel závodu Jan Slavíček představil kolínskou trať a program dne. „Trať je téměř shodná s loňskou, s dvěma písečnými pasážemi. Velká část a divácky atraktivní bude úsek na atletickém stadionu Mirka Tučka. Předpokládám vyrovnaný závod s větší skupinou, který rozhodne sebemenší chyba. Bude to boj do posledních metrů,“ předvídá Slavíček.

V dějišti domácího šampionátu dojde k unikátní situaci, už v 10.45 hodin se zde setkají naše cyklokrosové legendy, všichni mistři republiky. „Pozvali jsme všechny, což mělo velký ohlas. Hodinové setkání bude skvělou příležitostí a dobrou šancí. Nejen pro samotné závodníky, ale i fanoušky,“ pozval Slavíček všechny cyklokrosové příznivce. V 12.15 hodin bude odstartován závod žen, o hodinu později pak slavnostní vyhlášení. Muži vyrazí do terénu v 13.50 hodin, medailový ceremoniál proběhne v 14.55 hodin. Diváci jistě rádi přivítají v průběhu dne kvalitní zázemí, se dvěma pivními stany a kapelou pro pobavení. Na závěr dne dojde k losování tomboly, šanci má každý, kdo si zakoupí vstupenku v hodnotě 50 korun. Pořadatelé prodali i deset vstupenek VIP. „Ani jsme to nečekali. Ale cyklokros se už i u nás stává společenskou událostí,“ řekl ředitel závodu.
V Kolíně nebude chybět ani Česká televize, která bude vysílat desetiminutový záznam závodu žen a pětaosmdesátiminutový přímý přenos závodu mužů.

-peh-

Zpět