TOI TOI cup se v Kolíně uskuteční i v sezoně 2016/17!

22. 1. 2016

Tak už je to jasné. Tento rok se uvidíme ještě jednou!

Na trati v Kolíně Borkách se pojede závod TOI TOI Cupu i v sezoně 2016/2017 a to přesně 12. listopadu 2016! Tak si to zapiště do kalendářů a přijďte opět fandit!

Více v reportáži ze schůze organizátorů, která se konala v Táboře 21. ledna 2016...

Kalendář závodů Toi Toi Cupu na sezonu 2016/17 je již znám

21. 01. 2016 (zdroj: cyklokros.cz)

Šéf cyklokrosové komise Petr Balogh se dnes v Táboře sešel s organizátory Toi Toi Cupu, kde společně sestavili kalendář závodů na příští sezonu.

Přímo v dějišti evropského šampionátu v roce 2017 v Táboře na Komoře se konala schůzka všech pořadatelů příštího desátého ročníku Toi Toi Cupu. V úvodu setkání poděkoval Petr Balogh všem přítomným organizátorům letošního Toi Toi Cupu za příkladnou spolupráci. „Letošní ročník byl nejkvalitnější v historii. Česká televize vysílala čtyři přímé přenosy, plus záznamy ze zbývajích závodů,“ zhodnotil šéf cyklokrosové komise pohárový seriál. Poté shlédli učastníci setkání filmový dokument o devátém ročníku Toi Toi Cupu. „Mohu prozradit, že příští rok budeme slavit malé jubileum, když se seriál pohárových závodů pojede již po desáté. Zástupce sponzora Karel Svoboda by si zasloužil dort, na který jsem zapomněl. Příště se polepším,“ slíbil Balogh.

Rozpis pohárové soutěže na příští rok přináší spoustu změn. Zásadním krokem bude, že do celkového hodnocení se nebude započítávat mistrovství republiky. „Chceme zvýšit konkurenci, tak aby i účastnici ze zahraničí měli šanci na celkové prvenství. Vidím v tomto rozhodnutí šanci uskutečnit neoficiální středoevropský pohár pro ženy a muži“ vysvětlil Balogh.

Start na závodech Toi Toi Cupu bude i motivační pro juniory. Zvýší se nejen finanční dotace, ale i počet bodů do žebříčku UCI. „Junioři budou mít ideální šanci získat potřebné body do světového žebříčku. Díky tomu by měli mít na závodech Světového poháru lepší postavení na startu,“ uvedl šéf cyklokrosové komise. V příštím ročníku by se měla radikálně změnit i úprava všech tratí, kde se budou konat závody Toi Toi Cupu. Na tu by měl dohlédnout po vzájemné domluvě s pořadateli reprezentační trenér Petr Dlask.  „Abychom uspěli v mezinárodní konkurenci, musíme dbát na rozvoj dynamiky a výbušnosti. Dnešní cyklokros už nejsou dálnice, ale tratě maximálně tři metry široké. Spousta jezdců neumí správně řadit. Přitom by to měli dělat automaticky. Jedna část okruhu by měla být do tahu, druhá zase do techniky. Nikoho by pak neměla zaaskočit změna rytmu. To bychom měli vštěpovat budoucím cyklokrosařům už od žáků a kadetů,“ popsal reprezentační kouč trend dnešního cyklokrosu. Za každou zatáčkou je nutné zvednout se z kola a co nejrychleji soupeřům nastupovat. Právě při vzájemné konfrontaci s mezinárodní konkurencí čeští reprezentanti nejvíc ztrácejí při rychlých akceleracích prudkých zatáček. Někdy i patnáct až dvacet vteřin během jednoho okruhu.

Organizátoři mistrovství Evropy 2017 v Táboře, už počítají s některými změnami. A angažovat by se nejvíc měl trenér Dlask. Další změnou příštího ročníku Toi Toi Cupu bude i rozdělení startu kategorie žáků a kadetek. Kadetky vyrazí na trať už v 9:45 hodin, žáci odstartují v 10:25 hodin. Z důvodu dostatečného rozjetí před závodem se
start kategorie mužů posune na 14:30 hodin. „Musíme zblánit další cyklisty! Potřebujeme, aby chodili místní diváci, kteří by měli svoje hrdiny,“ apeloval Balogh na pořadatele závodů, kteří by neměli zapomínat na výchovu vlastních cyklokrosařů.

Premiéru desátého ročníku Toi Toi Cupu obstará 28. září Tábor, kde se pojede závod kategorie C1. „Chceme nasadit laťku hodně vysoko,“ plánuje Balogh. U vrcholné akce nebudou chybět ani kamery České televize, které zajistí přímý přenos. Vyvrcholením pohárového klání bude 10. prosince Uničov, kde se pojede o mistrovské tituly v mládežnických kategoriích. Mistrovství republiky mužů a žen je na programu 7. ledna v Hlinsku.
 
Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2016/17
28.9. Tábor C1
1.10. Jičín
2.10. Čáslav
8.10. Mladá Boleslav
9.10. Louny
5.11. Holé Vrchy
6.11. Milovice
12.11. Kolín
17.11. Slaný C1
3.12. Jabkenice
10.12. Uničov C1 (MČR mládeže)
7.1. Hlinsko (MČR muži a ženy)
Tučně závody velkého Toi Toi Cupu

Starty jednotlivých kategorií
9:45 hodin kadetky
10:25 hodin žáci
11:10 hodin kadeti
12 hodin junioři
13 hodin ženy
14:30 hodin muži

Zpět