Trať kolínského cyklokrosu ožívá

1. 12. 2017

I díky více než přívětivému počasí měli všichni šanci kvalitně potrénovat pod vedením zkušených trenérů v čele s Honzou Slavíčkem. Plán soustředění směřoval k přípravě na nadcházející Mistrovství České republiky v cyklokrosu dorosteneckých kategorii, které proběhne právě v Kolíně. Veškerý trénink probíhal bez ohledu na výsledky na nedělním pokračování ToiToi Cupu v Čáslavi. To přineslo spoustě našich mladých závodníků šanci zkusit si závodit z plného tréninku. Díky přítomnosti aktuálně vedoucího muže Českého poháru v cyklokrosu Tomáše Paprstky měl každý možnost čerpat zkušenosti od toho nejpovolanějšího.

 

Kromě standardního cyklistického programu byly naplánovány i testy všeobecné zdatnosti, obsahující pro cyklokrosaře tak důležitý běh, který byl často modelově vkládán i na připravované trati. Kromě střídajících se silničních a cyklokrosových tréninků bylo také dohlíženo na důležitý odpočinek. Závodníci tak využívali maséra, či saunu.

 

Z téměř třicítky účastníky se oddělila malá část již v pátek ráno, když zamířila směr Světový pohár Zeven. Jednalo se o Alvina Tomáška, Josefa Hladíka, Tomáše Ježka, Terezu Vaníčkovou a Tomáše Paprstku.

 

Nejlepšího výsledku dosáhl junior Tomáš Ježek na 24.místě. Následovali ho 34. Alvin Tomášek a 42. Josef Hladík. V ženách dojela jako 41. Tereza Vaníčková. Jejich tréninkové vzory ze soustředění Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka si v Zevenu dojeli pro 21. a 34.místo. Mladoboleslavská část z Ivar CS Author Teamu se místo návratu na domácí závody do Čáslavi vypravili sbírat další zahraniční zkušenosti na Superprestige.

 

Zbytek výpravy se vrátil bojovat o body do Českého poháru. Špičkovými výkony dokázala například Kateřina Hladíková na 2.místě, David Šulc a Jakub Schierl na 1.místě, že i po náročném soustředění jsou schopni ve svých věkových kategoriích dominovat. Jak se dařilo ostatním členům SCM Kolín se dozvíte v následujícím sumáři výsledků.

 

Výsledky členů SCM Kolín:


Starší žáci: 5. Filip Jech, 6. Štěpán Rozsypal, 8. Václav Ježek
Kadetky: 2. Kateřina Hladíková, 4. Kristýna Zemanová, 5. Aneta Novotná, 6, Natálie Klímová, 10. Natálie Pleskačová, 12. Zuzana Kadlecová, 13. Veronika Mišoňová
Kadeti: 1. David Šulc, 4. Matěj Stránský, 10. Jakub Daněk, 21. Ondřej Novák
Junioři: 1. Jakub Schierl, 5. Alvin Tomášek, 7. Tomáš Dudek

Již příští víkend pokračují závodníci SCM Kolín v dalším pokračování národního poháru v Milovicích a následně 9. prosince odstartují svůj republikový šampionát.

 

Kompletní fotogalerie ZDE

Zpět