V Kolíně se TOI TOI CUP letos pojede 10. listopadu

22. 3. 2018

Kalendář domácích cyklokrosových závodů na příští sezonu je už odtajněn

zdroj: www.cyklokros.cz


V dějišti posledního mistrovství Evropy v Táboře byl dnes za účasti pořadatelů domácích cyklokrosových závodů sestaven kalendář na sezonu 2018/2019.

V kalendáři nadcházející cyklokrosové sezony čekají v Česku na závodníky čtyři závody zařazené do kategorie C1 (Uničov, Slaný, Kolín a nově Mladá Boleslav) a další tři
závody kategorie C2 (Hlinsko, Jičín, Jabkenice), které budou součástí sedmidílného seriálu 12. ročníku Toi Toi Cupu. Domácí šampionát budou  hostit druhou lednovou sobotu Holé Vrchy a navíc v jihočeském Táboře se pojede 17. listopadu čtvrtý závod devítidílného Světového poháru. „Je stále co zlepšovat! Neusnuli jsme na vavřínech. Naším snem do budoucna je uspořádat všechny domácí pohárové závody v kategorii C1. Tím by se zvýšila nejen prestiž, ale přijela by i větší zahraniční konkurence. Naši jezdci by měli možnost získat více bodů do žebříčku, ale i vydělat víc peněz,“ uvedl hned na úvod setkání předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. Krátce poté následovalo promítnutí dokumentu ČT o loňské cyklokrosové sezoně. „Loňský cyklokros byl mediálně úspěšný. V české televize se odvysílalo dvacet přímých přenosů a osm záznamů. Chceme v tomto trendu pokračovat i příští rok,“ dodal Balogh.

Seriál mládežnického Toi Toi Cupu obsahuje 12 závodů, domácí šampionát těchto kategorií se po třech letech vrací opět do Mladé Boleslavi. Novinkou budou lednové Open závody v Praze. Právě letošní dlouhá závodní pauza byla na schůzce pořadatelů námětem k zamyšlení. Po mládežnickém mistrovství republiky v Kolíně (9. prosince) neměli především junioři možnost si zazávodit v domácím prostředí. Teprve až po měsíci (13. ledna) startovali na mistrovství republiky mužů a žen v Mladé Boleslavi. „To byl důvod, abychom u nás prodloužili sezonu. Proto chceme uspořádat další závody v Terezíně nebo Chýnově, první lednovou sobotu se v Praze pojede Velká cena Toi Toi Cupu,“ uvedl Petr Balogh, který navrhnul, že by následující pohárové ročníky mohly končit až v lednu.

Letošní domácí šampionát bude jistě patřit k nejtěžším v posledních letech. Konat se bude 12. ledna v Holých Vrších. Na trati, která disponuje náročnými pasážemi s velkým převýšením. „Vyhověli jsme místní pořadatelce Olze Šimůnkové, která chce zorganizovat mistrovství republiky a dát svému otci nevšední dárek k jeho pětaosmdesátým
narozeninám,“ vysvětlil Balogh.

Osvědčenou novinkou pro závodníky budou i v následující sezoně přihlášky on-line na webu Cyklokros.cz na každý závod zvlášť, kterou již pořadatelé vyzkoušeli na lednovém mistrovství republiky v Mladé Boleslavi. To usnadní práci nejen organitorům, ale i ostatním jezdcům i veřejnosti. Systém přihlášek utřídí postavení na startu podle mezinárodního ratingu nebo postavení v Českém poháru. Pokud jezdci doplní i email, obdrží startovní listinu i konečné výsledky. Přítomní diváci na českých tratích budou mít od příští sezony větší přehled o dění průběhu závodu. Na cílové bráně bude umístěna oboustranná obrazovka s aktuálním pořadím i s časovým odstupem. „V budoucnu počítáme i s čipy pro jezdce, ale v současné době je to finanční problém,“ nastínil Balogh větší divácký konfort. Poté představil i nového komentátora a průvodce všech pohárových závodů Roberta Skálu (otce bývalého cyklokrosaře), který převezme štafetu po Jindrovi Pulmanovi. Současný rozhodčí, který bude zajišťovat i výsledkový servis, pravidelně komentuje Táborské a Soběslavské okruhy, ale i další závody. „Budu se snažit seznámit diváky i něco z pravidel,“ nastínil Skála své představy.
 
Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2018/19

28.9. C1 Uničov
29.9. Ostrava (m Toi Toi Cup)
6.10. C2 Hlinsko (Toi Toi Cup)
7.10. Rýmařov (m Toi Toi Cup) nový pořadatel
13.10. C2 Jičín (Toi Toi Cup)
27.10. C1 Slaný
28.10. Louny (m Toi Toi Cup)
10.11. C1 Kolín
11.11. Čáslav (m Toi Toi Cup)
17.11. SP Tábor
1.12. Třebíč (m Toi Toi Cup)
8.12. C2 Jabkenice (Toi Toi Cup)
15.12. C1 Mladá Boleslav (MČR mládeže)
12.1. C2 Holé Vrchy (MČR muži a ženy)
 
vysvětlivky
m Toi Toi Cup - mládežnický Toi Toi Cup
C1 a C2 - závody podle kategorií
SP - Světový pohár

Odkaz na dokument ČT o cyklokrosové sezoně 2017/2018

Zpět