V Mladé Boleslavi byl zahájen TOI TOI CUP 2019

2. 10. 2019

Boroš v Mladé Boleslavi druhý za Němcem Maisenem

Úvodní díl Toi Toi Cupu v cyklokrosu, zařazený v kalendáři UCI jako C1, měl dnes v Mladé Boleslavi vítěze v obou elitních kategoriích zahraniční jezdce. Mezi muži slavil vítězství německý mistr Marcel Meisen, ženám vládla Alicia Francková z Belgie. Na stupně vítězů se dostal i český šampion Michael Boroš, který se po čtyřletém působení v zahraničí vrátil do týmu ČEZ Cyklo team Tábor a dnes skončil druhý.

 

V závodu mužů se na čele dlouho drželo devět jezdců, poté se skupina postupně zredukovala ne sedmičku a v ní bylo i trio Čechů. Kromě Boroše ještě jeho týmový kolega Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka (Expres CZ Tufo team Kolín). Pořadí se neustále měnilo, ale nikomu se nepodařilo uniknout. Meisen začal tradičně pomaleji, ale čím se závod posouval dále tak neustále zrychloval. V závěru se za ním nejdéle držel Boroš, ale německý krosař si těsné vítězství pohlídal.

Boroš po návratu do českého týmu potvrdil, že bude velice vážným aspirantem na celkové prvenství, které obhajuje Nesvadba. Ten dnes dojel čtvrtý, když se mezi dvojici táborských jezdců dokázal vklínit Švýcar Marcel Wildhaber. „Jel jsem v háku za Meisenem, protože jsem viděl, že nám kluci neodjíždějí. Proto bylo důležité se držet na špici, aby mě nikdo zbytečně neodpojil. Porazit v závěru Meisena je skoro nemožné, protože je pověstný svým drtivým závěrem. Věděl jsem, že pokud se ho udržím co nejdéle, může z toho být bedna. Sice jsem to ještě zkusil, ale už mi chyběly síly a na vítězství to ještě nestačilo,“ řekl Michael Boroš.

V závodě žen se brzy odpoutaly od startovního pole, při neúčasti obhájkyně celkového triumfu z minulé sezony Pavly Havlíkové, Belgičanka Alicia Francková a Nizozemka Geerte Hoekeová, s mírným odstupem pak jezdila Belgičanka Joyce Vanderbekenová a tak to zůstalo až do cíle. V průběhu závodu se pak dopředu prokousala nejlepší Češka Karla Štěpánová (Superior XC Team) a té držela Italka Sara Casasolaová.

V souboji o čtvrté místo se radovala Italka, které se v závěru podařilo poodjet Štěpánové, za ní cílem projela Jitka Čábelická (Gapp system - Cabtech MTB Racing Team).

Mezi juniory bojovali až do závěrečných metrů tři jezdci. Z prvenství se radoval Lennert Belmans z Belgie, který vyhrál o jedinou vteřinu před Janem Zatloukalem (Nutrend Speialized Racing), o další vteřinu zpět byl další Belgičan Yorben Lauryssen.

Na startu všech kategorií se prezentovalo celkem 316 krosařů z jedenácti zemí.

Výsledky

Muži:

1. Meisen (Něm.) 59:48, 2. Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) +1, 3. Wildhaber +1, (Švýc.), 4. Nesvadba (ČEZ Cyklo team Tábor) +4, 5. W. Bosmans (Bel.) +5, 6. B. Merlier (Belg.) +8, ...8. Paprstka (Expres CZ Tufo team Kolín) +48, 10. Jelínek (Mitas Mercedes - Benz Praha Trek) +1:26.

Ženy:

1. Francková (Bel.) 40:52, 2. Hoekeová (Niz.) stejný čas, 3. Joyce Vanderbekenová (Bel.) +40, 4. Casasolaová (It.) +48, 5. Štěpánová (Superior XC Team) +54, 6. Čábelická (Gapp system - Cabtech MTB Racing Team) +1:15, 7. T. Vaníčková (IVAR CS - Author Team) +1:23, ... 10. Bajgerová (Dukla Praha) +1:34.

Junioři:

1. Belmans (Belg.) 44:12, 2. Zatloukal (Nutrend Speialized Racing) +2, 3. Lauryssen (Beg.) +3, 4. M. Kopecký (Callant Doltcini) +8, 5. Šulc (IVAR CS - Author Team) +23, 6. Olivo (It.) 28.

 

Autor: Jaroslav Cícha (zdroj: www.ceskysvazcyklistiky.cz)

Zpět