V Praze poběhla tisková konference k TOI TOI Cupu 2019

25. 9. 2019

Čtyři dny před startem domácí cyklokrosové sezony proběhla v úterý 24. září dopoledne v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference. Za řečnický stůl společně zasedli Petr Marek (prezident Českého svazu cyklistiky), Slavomír Svoboda (viceprezident Českého svazu cyklistiky), Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Jan Nesvadba (loňský vítěz Toi Toi Cupu), Michael Boroš (trojnásobný a letošní mistr republiky), Michal Bednář (asistent reprezentačního trenéra), Antonín Ungerman (ředitel závodu v Mladé Boleslavi). Akci moderoval zkušený moderátor Pavel Petr.

„Cyklistická sezona pomalu končí pro olympijské disciplíny a začíná pro nás zábava a cirkus jménem cyklokros,“ přivítal předseda cyklokrosové komise Petr Balogh v úvodu účastníky tiskové konference 13. ročníku Toi Toi Cupu.

Letošní ročník pohárové soutěže má na programu sedm závodů, tři závody jsou zařazené do kategorie C1, zbývající čtyři do kategorie C2. Závěrečný závod proběhne 14. prosince v Uničově, kde se budou v mládežnických kategoriích rozdělovat mistrovské tituly. Ženy a muže pak čeká 11. ledna mistrovství republiky v Jičíně. V jihočeském Táboře se navíc pojede v sobotu 16. listopadu závod Světového poháru.

Ani letos nebudou chybět ze závodů Toi Toi Cupu televizní reportáže, ale i přímé přenosy. Fanoušci měli možnost vidět v akci 450 jezdců ze 14 států, z toho 330 závodníků bodovalo.

Letošní novinkou budou čipy pro závodníky všech kategorií. „Diváci budou mít větší servis, na webových stránkách uvidí průběžné i celkové výsledky,“ uvedl Petr Balogh.

Asistent reprezentačního trenéra Michal Bednář popsal přípravu na sezonu cyklokrosových reprezentantů. Začátkem srpna vyhráli jeho svěřenci soutěž družstev na silničním etapovém závodu Regionem Orlicka, začátkem září pak proběhlo soustředění v Táboře. „V přípravě jsme si všimli velkého nadšení závodníků do letošní sezony. Uvidíme, jak se bude dařit. Ale věříme v medaile na vrcholných akcích,“ věří Michal Bednář. K vrcholům budou patřit evropský a světový šampionát v Itálii a Švýcarsku, potom i závod Světového poháru v Táboře.

Velkou neznámou je účast na závodech Kateřiny Nash, která zatím vede celkové pořadí Světového poháru. „Jsem velký optimista. Věřím tomu, že Katka na nějaký závod do Evropy zavítá. Sama zatím ještě není rozhodnutá. Je to zkušená závodnice a ona sama zhodnotí, jaký závod pro ni bude nevhodnější,“ uvedl Michal Bednář.

Ostře sledovaným soubojem bude v letošním ročníku Toi Toi Cupu „bratrovražedný duel“ jezdců Cyklo ČEZ teamu Tábor – trojnásobného mistra republiky Michaela Boroše a obhájce prvenství Toi Toi Cupu Jana Nesvadby.

Oba hlavní favorité si na tiskovce nic nedarovali. Těším se na vzájemné souboje s Bičem. Jenom doufám, že nebude mít takový zásek jako dneska,“ rýpnul si Michael Boroš do svého soka, který dorazil se zpožděním. „Jsem kluk z venkova, bloudil jsem v metru. Proto ten zásek,“ vysvětlil Jan Nesvadba a dodal: Měli jsme možnost se špičkovat už při tréninkách a soustředěních. Myslím, že to oběma jenom prospěje. Já byl v minulém roce zklamaný ze svých výkonů ve světové konkurenci. Proto bych se chtěl zlepšit.“

Uvidíme, kdo bude opanovat úvodní závod sezony, který se koná v sobotu 28. září v Mladé Boleslavi.

 

Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2019/20

28.9. C1 Mladá Boleslav (Toi Toi Cup)

5.10. C2 Hlinsko (Toi Toi Cup)

12.10. C2 Holé Vrchy (Toi Toi Cup)

28.10.  C1 Slaný (Toi Toi Cup)

2.11. Ostrava (m Toi Toi Cup)

3.11. Rýmařov (m Toi Toi Cup)

17.11. Třebíč (m Toi Toi Cup)

30.11. C2 Kolín (Toi Toi Cup)

1.12. Čáslav (m Toi Toi Cup)

7.12. C2 Jabkenice (Toi Toi Cup)

14.12. C1 Uničov (Toi Toi Cup) - MČR mládeže

11.1. Jičín - MČR muži, ženy

 

vysvětlivky

m Toi Toi Cup - mládežnický Toi Toi Cup

C1 a C2 - závody podle kategorií

 

Světový pohár

16. 11. Tábor

 

Zdroj: www.cyklokros.cz

Text -peh-, foto -jsp-

 

Zpět