ROZHOVOR: Jan Slavíček, ředitel závodu

27. 11. 2019

Jedním z nejstabilnějších pořadatelů prestižního cyklokrosového Toi Toi Cupu je Kolín. V čele organizátorského týmu stojí celou dobu Jan Slavíček a letos přivítá jeden ze závodů seriálu již popatnácté. Slavíček je zároveň šéfem týmu Expres CZ - Tufo Team Kolín a jeho svěřenci mu dělají rozhodně svými výkony radost.

Myslím, že budou rozhodovat pískové úseky

Po mistrovství Evropy je za námi i další z vrcholů sezony - SP v Táboře. Na jeho startu byla velká skupina vašich závodníků. Jak to hodnotíte?

"V Táboře se představilo sedm našich jezdců, startovali jsme ve všech kategoriích. Byla to jedna z nejdůležitějších týmových akcí a vidět takový počet našich závodníků na vrcholné světové akci, to mi dělá velkou radost."

A jak jste s jejich vystoupením byl spokojen?

"Asi nejlépe se prezentovala Kája Bedrníková. Je jí teprve šestnáct let, ale udělala obrovský pokrok. Po přechodu z kategorie kadetek se pere statečně nejen s juniorkami, ale i ženami. Je to rozhodně největší a nejpříjemnější překvapení podzimu. Na slušné úrovni zajel Tomáš Paprstka, Josef Kunášek a Jakub Jenčuš. Moc se závod nepovedl Mateji Ulíkovi, vůbec ne Danielu Sporyschovi a ani Jakub Kučera není plně pokojen, ale jako prvoročák v kategorii U23 se teprve rozkoukává."

Dá se říci, že cyklokrosová sezona je v polovině. Jak ji z pohledu vašich jezdců hodnotíte?

"Za pozitivní považuji návrat Tomáše Paprstky do vyrovnaných soubojů s Borošem a Nesvadbou. Podle výkonů i výsledků patří mezi tři naše nejlepší krosaře, pravidelně bojuje v Toi Toi Cupu o stupně vítězů. Druhé pozitivum vidím v rychlém přechodu z kadetek mezi dospělé závodnice Bedrníkové a velmi dobře si vedeme i ve Slovenském poháru. Slušně jezdí i Jakub Kučera a Jakub Jenčuš, naopak zatím se nedaří tolik juniorům, rozhodně více jsem čekal od Daniela Žvaka. Na Mateji Ulíkovi se podepsala náročná biková sezona, kdy v barvách Slovenska honil UCI body v cross country směrem k olympijským hrám v Tokiu."

V Kolíně se pojede Toi Toi Cup popatnácté, takže asi nic převratného nelze čekat...

"Opět se závod jede jako Velká cena města Kolína, zdejší radní cyklokros opravdu velmi podporují. Zázemí je stejné na atletickém stadionu, a tak největší tahák pro fanoušky jsme připravili ve spolupráci s naším partnerem firmou Colognia press. Každý divák, který si koupí vstupenku, dostane speciální kolekci piva s vyobrazenou dvojicí Ulík a Paprstka. Může to být suvenýr, který si budou moci diváci nechat podepsat našimi jezdci. Vstupenky budou opět slosovatelné - hlavní cena bude tlaková myčka Kärcher."

Okruh doznal nějakých změn?

"Trať bude prakticky stejná jako v minulých letech. Myslím, že budou rozhodovat pískové úseky, které budou letos trochu ztížené, takže nepůjdou zcela projet."

A konkurence?

"Ze zahraničí přijede loňský vítěz Dieter Sweeck z Belgie, přihlášen je polský krosař Marek Konwa, který již zde také stál na stupních vítězů. Pochopitelně pojede trio nejlepších českých jezdců Paprstka, Boroš a Nesvadba. To jsou jména, na něž by se diváci měli přijít podívat."

Měli vaši závodníci na domácí podnik nějaký zvláštní tréninkový program?

"Ano, před druhou polovinou sezony jsme měli v Kolíně soustředění a trénovali na trati na Borkách. Bylo zde 42 závodníků, na tréninky přijel i reprezentační kouč Petr Dlask. A pohárový závod je také mistrovstvím Středočeského kraje."

Zpět