ROZHOVOR: Tomáš Paprstka, Expres CZ - Tufo Team Kolín

22. 11. 2019

Letošní cyklokrosová sezona zatím pro Tomáše Paprstku není tak hvězdná jako v minulých letech. Ze čtyř závodů se přesto dvakrát prosadil na stupně vítězů, když v Hlinsku a na Holých Vrších skončil druhý. V průběžném hodnocení Toi Toi Cupu mu patří spolu s Janem Nesvadbou dělené druhé místo, deset bodů za vedoucím Michalem Borošem. Před domácím závodem v Kolíně myslí jistě na první domácí vítězství.

„Chci vyhrát,“ říká Tomáš Paprstka před Kolínem

Jak jseš spokojen s úvodem cyklokrosové sezony?

"Začátek si myslím, že jsem měl dobrý."

Nebyl jsi před zahájením krosové sezony ještě unaven z té bikové?

"Konec bikové sezóny jsem úplně vypustil a připravoval jsem se na cyklokros, takže unaven jsem jistě nebyl."

Návratem na domácí okruhy Boroše vzrostl počet adeptů na strupně vítězů, navíc často startuje i kvalitní zahraniční konkurence. Boroš navíc může těžit spolu s Nesvadbou z týmové spolupráce. Jak tuto situaci vnímáš?

"Jsme jedna parta ale je fakt, že Bič s Borym mají trochu výhodu oproti mně. Závodníky ze zahraničí vítám, i když nám berou body a prizemoney, tak je to dobré vodítko jak na tom člověk je a taky je ten závod těžší a divácky zajímavější."

Za sebou máš evropský šampionát v italském Silvelle. Jak jsi byl spokojen s výkonem a umístěním?

"Tento závod jsem hodil úplně za hlavu, tam se mě snad nic nepovedlo a trať mi nesedla."

A potom SP v Táboře. to byl asi další vrchol...

"Ano, Tábor byl jeden z vrcholů a chtěl jsem se ukázat a zajet super výsledek. Částečně se to povedlo, na trati jsem nechal všechno, škoda jen toho startu, který se nevydařil a nedostal jsem se dopředu tak, jak jsem chtěl. Třicáté místo je dobré, ale ani žádný zázrak, jak se říká."

Nyní tě čeká v Kolíně asi jeden tvých z vrcholů. Jak si na domácí trati věříš? Kteří jezdci budou nejspíše největšími konkurenty? Co bude nejspíš rozhodovat?

"Chci vyhrát. Bude to těžké, ale pokusím se. Nedovolím si ovšem odhadovat kde a kdo by to mohl rozhodnout. Nechám to čistě na závod."

Jak ti vyhovuje okruh na Borkách? Raději bys jel za sucha či na blátě?

"Tady to je asi jedno je to písek a sedí mě obě varianty."

Jaký program budeš mít dále?

"Je to dost individuální, určitě závody Toi Toi Cupu a mistrovství republiky. Další závody řeším po dohodě s trenérem."

Zpět