ROZHOVOR: Borkách přivítáme na startu Kateřinu Nash!

1. 11. 2018

Jasně nejúspěšnější českou ženou na cyklokrosových tratích je Kateřina Nash a i ve svých čtyřiceti letech patří do absolutní světové špičky. V Evropě toho ale v současné sezoně moc neodzávodí, ale bude největší hvězdou pátého závodu Toi Toi Cupu, který se uskuteční na kolínské trati 10. listopadu.

Největší hvězdou na Borku bude Nash

Konec kariéry jsi zatím odložila. Závodů ale nejezdíš tolik, jako v minulých letech. Jak máš nastavenou svoji další sportovní kariéru?

Závodím poměrně stejný počet závodu, ale trochu jiné než jen závody než podniky Světového poháru.

Vstup do cyklokrosové sezony se ti vydařil podle představ?

První závod SP byl super, ale ve druhém jsem měla defekt a jela dost zezadu. Teď jsem o víkendu začala zase s krosem na který se nyní soustředím v příštích pár týdnech. Po prvních svěťácích v USA jsem ještě totiž závodila na horských kolech.

Kolik a jaké závody plánuješ v krosu odjet?

Není jich tolik jako v minulých letech. Pojedu nyní v Kolíně a Světové poháry v Táboře a Koksijde. Zbytek sezony se ještě uvidí.

Budeš startovat na Toi Toi Cupu v Kolíně. Co rozhodlo, že právě tento závod pojedeš?

Zapadlo to do mého programu mojí návštěvy doma. Já moc velkých závodů poblíž nemám, a tak i v Americe jezdím většinou menší závody bez UCI statusu.

Znáš tu trať? A jak vidíš svoje šance?

Trať v Kolíně neznám, ale to není žádný problém.

Krom závodění jseš členkou komise sportovců při UCI. Jakou tam vyvíjíš činnost?

Jsem součástí tří komisí - sportovní, cyklokrosové a Board of directors. Není to denní práce, ale mezi schůzkami je pořád co dělat. V krosu se soustředíme na kros, sportovní komise má na starosti všechny sportovní disciplíny pod UCI a Board of director rozhoduje úplně všechno co UCI dělá - závody, solidarita, dopink, kalendář, nové disciplíny a atd.

V roce 2017 jsi na MS vybojovala bronz, letos to nevyšlo podle představ. Toužíš ještě alespoň jednou vystoupit na MS na stupně vítězek?

Bylo by to fajn. Mistrovství Evropy letos určitě ale nepojedu, mistrovství ČR asi také ne. Závod na mistrovství světa asi ano. Budu v místě kvůli těm schůzkám na které musím, tak proč nestartovat když už tam budu. Na každém závodě chci uspět a dostat se na bednu. Budu se podle toho také připravovat, ale bohužel nemán v plánu letos v prosinci závodit v krosu, a tak pojedu leden z tréninku. Nicméně budu makat a připravím se jak to půjde.

 

Zpět